Zapomniałeś swoich danych?

Leaders
are
Trainers

Od Lidera do Trenera.
Autorski program Beaty Kapcewicz i Zespołu Momentum Way.

Zapisy na 2-gą edycję Leaders are Trainers rozpoczęte!

Zapraszamy do innowacyjnego projektu kreującego i skupiającego społeczność profesjonalnych liderów-trenerów. Nie jest to szkolenie ani warsztat ani akademia. To forma otwartego laboratorium, trwającego tak długo, jak sam uznasz.

 • Forma otwartego programu edukacyjnego (life long learning). Sam decydujesz kiedy go zakończyć.
 • Autorska metodyka edukacyjna – Momentum Method - która przynosi długotrwałe rezultaty.
 • Tworzymy zwartą, zgraną społeczność profesjonalnych liderów-trenerów.
 • Przeznaczony dla właścicieli firm, prezesów, top-menedżerów i świadomych trenerów.
 • Pozwali uczestnikom doświadczać tego, przez co przechodzą uczestnicy różnego rodzaju szkoleń.
 • Stanowi laboratorium doświadczeń.
 • Indywidualne podejście do każdego uczestnika.
 • Zakłada międzynarodowy zasięg.

O PROGRAMIE

Program oparty na wieloletnim doświadczeniu, badaniach i rozwoju.

KONCEPCJA LEADERS ARE TRAINERS

Koncepcja Leaders are Trainers została opracowana na podstawie najnowszych badań psychologicznych, wieloletniej współpracy z biznesem i z indywidualnymi osobami w ramach Architekci Kariery, blisko 20-sto letniej pracy trenerskiej, coachingowej i superwizyjnej z liderami, trenerami i coachami oraz osobistych doświadczeń i eksperymentów.

NAUKI WSCHODU

W programie przenikają się filozofie Wschodu, co sprawia, iż jest on kompleksowy i interdyscyplinarny. Łączymy trening kompetencji z treningiem mentalnym.

ROZWÓJ TO PROCES

Będzie to swoiste laboratorium poznawania siebie i innych; miejsce gdzie będziesz doświadczał, jak uczą się ludzie; będziesz eksperymentował i doświadczał narzędzi, które pomagają ludziom uwalniać swój potencjał, wchodzić na wyższe poziomy i osiągać lepsze rezultaty w biznesie, w karierze, w życiu.

Program rozwoju indywidualnego

Droga od trenera do mTrenera.

Spośród absolwentów Leaders and Trainers wybierani są trenerzy do grupy mTrenerów (trenerów Momentum Way) realizujących autorskie programy Momentum Way dla biznesu i osób indywidualnych.

 Wspólnie tworzymy indywidualny model rozwoju pozwalający osiągnąć nawet 1 000% zwrotu z inwestycji w pierwszych latach pracy trenerskiej. Każdy z mTrenerów otrzymuje szansę rozwijania się w ramach programu partnerskiego oraz budowania osobistej marki w oparciu o markę i certyfikat Momentum Way.

MOMENTUM METHOD

Unikatowa metoda rozwijania i doskonalona przez ostatnie 20 lat naszej pracy trenerskiej. Skuteczna, kompletna, interdyscyplinarna, z powodzeniem jest wykorzystywana przez mTrenerów w trakcie treningów otwartych i zamkniętych.

Momentum Method opiera się na kilku kluczowych elementach:

I. Proces grupowy

Czyli umiejętności korzystania z mądrości grupy.

 • Słowo edukacja pochodzi od słowa educere = wyciągać. Według tego założenia rolą lidera-trenera, przewodnika, nauczyciela jest nie tyle „wkładać” uczniom/pracownikom do głowy wiedzę (czego doświadczamy w polskim systemie edukacyjnym), lecz „wyciągać” z grupy mądrość wynikającą z analizy ich doświadczeń oraz wnioski/ lekcje na przyszłość. W efekcie uczestnicy szybciej „łączą kropki” i osiągają swoje momenty AHA, gdy tworzą się im nowe połączenia neuronowe, gdy czują gotowość do nowych wniosków i działań.
 • Metodyka Momentum Method zakłada głęboką akceptacją, zaufanie i docenienie człowieka takim jakim jest, z jego emocjami i doświadczeniami i traktowaniem tego jako punktu wyjścia do analizy i rozważań. Jest to praca na jego mocnych stronach. Najważniejsze tu jest pobudzenie świadomości, którą rozumiemy jako zdolność do poznawania i rozumienia otaczającej nas rzeczywistości. Dlatego kluczowa jest uważność, bycie tu i teraz w kontakcie ze sobą (swoimi emocjami). Opieramy się na autorefleksji i analizie tego, co się z nami dzieje, co przeżywamy i zauważamy.
 • W metodyce Momentum Method to nie trener staje się gwiazdą i przekazującym informację, a osobą tworzącą sytuacje edukacyjne i prowokującą do poszukiwania odpowiedzi. Zwraca uwagę na osobiste motywacje uczestników, ich sposób myślenia i uczenia się, nie boi się emocji, nawet tych trudnych - jak złość czy gniew.

II. Trening mentalny i kompetencyjny

Największą skuteczność zaobserwowaliśmy kiedy połączyliśmy rozwój kompetencji z rozwojem mentalnym. Dlatego nasze programy zawsze łączymy z tymi dwoma elementami.

IV. Podejście systemowe

Nasz mózg i umysł jest jak system operacyjny, kolekcjonuje i systematyzuje dane. Podejście systemowe pozwala mu lepiej i szybciej uczyć się.

III. Przyśpieszone uczenie

Opiera się głównie o działanie i doświadczanie. Zakłada wykorzystywanie metod dostosowanych do różnych form uczenia się, tak by wykorzystać mocne strony uczestników.

V. Improwizacja

Opiera się na podstawowych założeniach: pozytywne intencje, uważność (bycie tu i teraz), granie na partnera/grupę, budowanie na swoich najmocniejszych stronach, odpuszczanie kontroli..

PROWADZĄCY

Beata Kapcewicz

Nazywam się Beata Kapcewicz i od blisko 20 lat towarzyszę ludziom w skutecznej drodze wkraczania na wyższe poziomy w biznesie i w życiu. W swojej karierze wykształciłam już setki trenerów, mówców i coachów i liderów, którzy dziś z sukcesem wnoszą wartość w życie innych ludzi a przy tym świadomie kształtują kompetencje i postawy ludzi, których prowadzą. Przez ten proces indywidualnie przeprowadzałam setki osób i kilkadziesiąt tysięcy w grupach i zespołach.

Podejścia procesowego uczyłam się od Doroty Szczepan Jakubowskiej z Grupy Trop. Do dziś jest moim mentorem i inspiratorem. Byłam absolwentką pierwszej Szkoły Trenerów Biznesowych Grupy TROP, a następnie jej co-trenerem i menti. Następnie uczyłam się od trenerów za granicą, poznając accelerated learning i metodykę pracy procesowej na dużych grupach. Jednocześnie zaczęłam eksperymentować i tworzyć własne rozwiązania i programy w ramach firm Architekci Karier, Librandt i obecnie Momentum Way.

W ramach naszej autorskiej metodyki, z mojej strony dodaję do procesu grupowego trening mentalny i trening kompetencyjny oraz wiedzę o accelerated learnig. Krzysztof Hillar dodaje podejście systemowe, które dziś pozwala jeszcze szybciej uczyć się, a Joanna Gdaniec dostarcza trzeci element: improwizację.

Szkoliłam i superwizowałam doświadczonych liderów, którzy wkraczali na ścieżkę świadomych trenerów procesowych i coachów: Joannę Gdaniec, Krzysztofa Hillara, Izabelę Bochen–Pawlik, Jarosława Bienieckiego, wszystkich coachów w ramach Architekci Kariery, Librandt Fostering Managers i liderów, którzy wykorzystują dziś tę metodykę do pracy ze swoimi biznesowymi zespołami i pracownikami.

Izabela Bochen-Pawlik, Momentum Way

Już w miesiąc po przystąpieniu do programu trenerskiego Beaty współprowadziłam z nią pierwsze warsztaty dla liderów. Następnie po intensywnym półrocznym wdrożeniu i superwizji, poprowadziłam samodzielnie pierwsze warsztaty według Momentum Method. Widzę jak ta metoda skutecznie pozwala liderom wchodzić na kolejny etap rozwoju. Przykładowo, jeden z naszych klientów, z którym pracowaliśmy przez 6 miesięcy znacząco poprawił wyniki zarówno finansowe jak i jakościowe. Największa satysfakcja pojawia wówczas, gdy widać efekty naszej wspólnej pracy, to że mogą osiągnąć coś czego nie mogli osiągnąć przez 3 lata. To bardzo skuteczna metoda.

- Izabela Bochen Pawlik
Dyrektor Rozwoju Momentu Way, mTrener

Ludzie, którzy wychodzą spod skrzydeł tej metody nie tylko używają skutecznych narzędzi, są profesjonalistami, mają poczucie spełniania i dlatego tak dobrze zarabiają. Głównie dlatego, że dzielę się modelem i systemem, który i mi samej pozwolił stać się jednym z najbardziej skutecznych i najlepiej wynagradzanych edukatorów w Polsce.

 

Prowadzący:

Beata Kapcewicz   - Master Trainer, Master Facilitator, autor programu Leaders are Trainers.
Joanna Gdaniec   - Trener Prowadzący, obecna na wybranych zjazdach i webinarach (improwizacja, improsprzedaż).
Krzysztof Hillar  - Trener Prowadzący, obecny na wybranych zjazdach i webinarach (podejście systemowe).
Iza Bochen Pawlik
  - Trener Wspierający, obecny na wybranych zjazdach i webinarach.

Goście specjalni:
Wojciech Medyński – aktor, mistrz improwizacji, członek IMPROgrupy Ab Ovo.

PROGRAM LEADERS ARE TRAINERS

Edycja 2018

  1   7-dniowe Laboratorium Procesowe

Termin: 05-11.03.2018 r. (poniedziałek-niedziela)

7-dniowy intensywny warsztat, podczas którego uczestnicy będą:

 • odkrywać proces grupowy i zasady facylitacji procesowej,
 • doświadczać elementów treningu interpersonalnego,
 • poznawać różne style uczenia się i zasady w ramach accelerated learning,
 • doświadczać treningu mentalnego,
 • improwizować i uczestniczyć w wielu doświadczeniach i eksperymentach,
 • praktykować mind fullness,
 • budować społeczność.

  2   Comiesięczne webinary

Terminy:

Terminy będą ustalane z uczestnikami.

 

  3   Kwartalne spotkania (warsztaty)

Terminy:

15-17.06.2018r. - pierwsze spotkanie (3 dni)
07
-09.09.2018 r. - drugie spotkanie (3 dni)
30.11-02.12.2018 r. - trzecie spotkanie (3 dni)
Terminy mogą ulec zmianie na wniosek uczestników.

Tematyka spotkań kwartalnych:

 • Projektowanie programów edukacyjnych
 • Systemowe podejście - tworzenie systemów w ramach programów i modułów szkoleń.
 • Warsztaty na małe i duże grupy.
 • Narzędzia i techniki treningu mentalnego i kompetencyjnego.
 • Narzędzia i rozwiązania metody Accelerated Learning.
 • Logistyka trenerska, czyli zagadnienie trudne do „ujarzmienia” przez trenerów.
 • Improwizacja.
 • Sprzedaż i modele biznesowe w edukacji.
 • Doskonalenie tematów przepracowanych podczas laboratorium i webinarów.

Podsumowując... uczestnicy otrzymują:

 • uczestnictwo w programie,
 • materiały edukacyjne,
 • zeszyt ćwiczeń,
 • dostęp do społeczności on-line,
 • dostęp do materiałów w ramach społeczności trenerskiej,
 • przerwy kawowe podczas warsztatów,
 • sesję z gongami tybetańskimi,
 • możliwość wzięcia udziału w rekrutacji do grupy mTrenerów (trenerów Momentum Way) - tylko w ramach pakietu Open.

W cenę nie wlicza się kosztu dojazdu, noclegu i wyżywienia podczas zjazdów oraz dodatkowych elementów, które mogą się pojawić za zgodą uczestników.
Istnieje możliwość płatności w ratach.

ZGŁOSZENIA DO PROGRAMU

Aby poznać warunki uczestnictwa i zapisać się należy wypełnić formularz kontaktowy lub zadzwonić bezpośrednio do Opiekuna Programu:

Wypełnij formularz,
aby przejść dalej:

Maria Dzida

Opiekun Programu
m.dzida@momentumway.com
tel.: +48 530 306  833

Broszura Leaders are Trainers (edycja 2018) 

Copyright ⓒ 2018 Momentum Way

TOP