Przejmij rolę Lidera

Wakacyjny cykl edukacyjny dla menedżerów i liderów.

-
Rozmawiamy o czterech rolach lidera. Z którą rolą utożsamiasz się obecnie?

Przejmij rolę Lidera Ucznia - Przejmij rolę Lidera

#3. LIDER UCZEŃ, trzecie pytanie konkursowe

#3. LIDER UCZEŃ
To już trzecia rola lidera z jaką się zmierzamy w ramach cyklu edukacyjnego ‘Przejmij rolę Lidera”. Poszukujemy odpowiedzi na temat cech charakteryzujących Lidera Ucznia. Oto cytat z książki „4 role Lidera” autorstwa Beaty Kapcewicz: „…Liderzy uważają, że skoro osiągają sukcesy (albo osiągali sukcesy w innej firmie innej branży, z innym zespołem) to są już na tyle świetni, że nie muszą się rozwijać i że ta wiedza, doświadczenie i motywacja wystarczą im na lata. Czasem ktoś mówi, że ma dziesięć lat doświadczenia, a po rozmowie okazuje się, że to jest jeden rok doświadczenia powtarzany przez dziesięć lat…

PYTANIE KONKURSOWE:
Zaproponuj co najmniej 5 źródeł wiedzy, które będą najbardziej przydatne dla managera nastawionego na rozwój.

NAGRODY:
Najlepsza wypowiedź: Książka „4 role Lidera” autorstwa Beaty Kapcewicz.
Druga wypowiedź: Książka „Nowe zasady skutecznej kariery” Beaty Kapcewicz.
Trzecia wypowiedź:. Książka „Przemawiaj i Zarabiaj” Krzysztofa Hillara.

ODPOWIEDZI prosimy umieszczać pod postem konkursowym do 7 września br.

PS.: „…Więc jeśli chcesz być liderem kompletnym, musisz stać się permanentnym UCZNIEM, który pracuje nad swoim potencjałem, nad swoim „systemem operacyjnym”, każdego dnia tworzy lepszą wersję siebie, przekracza własne bariery i w konsekwencji staje się przykładem i inspiracją dla innych.
A niewielu liderów rozwija się świadomie. Niewielu liderów świadomie się uczy. Właściwie, to rozumiem, bo prawda jest taka, że nikt nie uczy nas, jak się uczyć. Już od szkoły podstawowej uczyli nas raczej wkuwać na pamięć.
Według badania portalu praca.pl 43% Polaków nie robi kompletnie nic dla swoich kompetencji, nic, żeby się rozwijać. NIC! To oznacza, że blisko połowa Polaków stoi w miejscu, a tak naprawdę systematycznie się cofa…

A Ty? W której grupie jesteś? …”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Organizatorem akcji jest Momentum Way oraz Librandt Fostering Managers

Spółka Librandt w dniu 1 stycznia 2017 r. dołączyła do zespołu Momentum Way uzupełniając kompetencje o obszary leadership, coaching kariery, budowanie marki osobistej, rozwijanie talentów, procesy zmiany.

Regulamin i polityka prywatności

TOP