fbpx

Co się kryje za emocjami zespołu?

Strategie biznesowe bez banowania emocji.

 

 

Efekt Momentum z Agnieszką Mazur | 1 grudnia 2023 | godz. 10:00

Każda z  emocji jest źródłem informacji dla organizacji. Te pozytywne można wykorzystać budując na nich kreatywność, nowe projekty, efektywność. W najczarniejszym scenariuszu te negatywne powodują długotrwały stres i niejednokrotnie depresje. W mniejszym nasileniu wpływają znacząco na obniżenie możliwości realizacji zadań, efektywność i wydajność (nawet do 5 razy mniej przy negatywnych emocjach). 

Dlaczego? Bo emocje są pełne energii. Mogą napędzać, motywować, usprawniać interakcje międzyludzkie. Ale mogą zarówno działać destrukcyjnie, zaburzać poczucie bezpieczeństwa, niszczyć. I ten drugi wymiar sprawia, że dążymy do zbanowania emocji w biznesie, bo przecież one nie pomagają, są jak zbędny balast. Wydaje się niemożliwym mieć na uwadze emocje wszystkich, a jak już się popuści hamulec to zaczyna się “jazda bez trzymanki.” To przekonanie właśnie powoduje, że boimy się ją profesjonalnie wyrażać lub nieumiejętnie nią zarządzamy.

Emocje były, są i będą zawsze w biznesie, nie da się ich zbanować, a nawet jeśli tak się wydaje to tylko złudzenie. Nie może być inaczej, bo biznes to ludzie, a emocje są nieodzownym elementem relacji międzyludzkich.  Nawet złość, której staramy się unikać jak ognia, zawiera w sobie ładunek pozytywny i negatywny. Może informować o niezadbaniu o zasady i granice, ale może też uwolnić energię napędzająca do podjęcia działań, zapraszająca do realizacji i wprowadzania zmian. I nagle okazuje się, że na kanwie właśnie emocji ZŁOŚCI dzieje się coś dobrego. A skoro tak, to umiejętne korzystanie z całego spektrum emocji, będzie jak turbodoładowanie w działaniu.

A jeśli podejście „na miękko” nie przekonuje wystarczająco, to teraz trochę cyferek. Badania przeprowadzone przez Human Power (Raport „Mental Health. Odporność psychiczna pracowników. Emocje i biznes”) pokazują, że najczęściej odczuwane emocje wśród pracowników dużych organizacji to:  radość i entuzjazm 36%, satysfakcja i radość 47%, frustracja  i irytacja 33%, zniechęcenie 33,5 %, niepokój i strach 24%.
Naprawdę uważasz, że pozostawienie ludzi samych z tą mieszanką emocji, lekceważenie ich i zamykanie na nie oczu przyniesie więcej dobrego, niż przeczytanie tych emocji, zrozumienie i wykorzystania pozytywnego potencjału w nich zaszytego? A tym właśnie zajmiemy się podczas nadchodzącego Efektu Momentum!

Startujemy Efekt Momentum 1 grudnia 2023, o godzinie 10:00, czyli za:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Efekt Momentum to cykl spotkań z Trenerami Momentum4Business, gdzie macie niepowtarzalną szansę na wymianę spostrzeżeń, na inną perspektywę, na rozwój. Na Momentum dla Was, Waszych organizacji i biznesu. 

Najbliższe spotkania poświęcimy tematom zmian w organizacjach. Dotkniemy 3 kluczowych poziomów tych przemian 
• Poziom Organizacji
• Poziom zespołu
• Poziom Lidera

Czego dowiesz się na tych spotkaniach? 
Na jakie wyzwania musisz się przygotować decydując się na duże zmiany w organizacji
Jakie najczęstsze błędy pojawiają w trakcie wdrażania nowej kultury organizacji
Jakie są punkty na które powinieneś zaopiekować
Gdzie poświęcić najwięcej czasu, a gdzie możesz sobie odpuścić
Co zrobić, aby zmiana była efektywna i trwała? 

Ten czas jest dla Was. Jesteś z nami doświadczasz. Nasze spotkania to miejsce, gdzie można podzielić się wątpliwościami, wymienić doświadczeniami i razem doświadczyć Momentum!

Jak przestać banować emocje w biznesie? Jak wzmacniać, a nie komplikować dzięki nim współpracę? 

Na te i inne pytania porozmawiamy z Agnieszką Mazur:

Jak wykorzystać potencjał energii i siły zaszytych w emocjach w biznesie?
❓Jak sobie i pracownikom w tym pomóc?
❓Jak wprowadzić kulturę opartą na możliwości profesjonalnego dzielenia się emocjami (i znaleźć na to swój system),
Jak otwarcie się komunikować i budować kulturę otwartej komunikacji, 
Jak zarządzać konfliktami w sposób profesjonalny, 
Jak przy tym budować organizację opartą na jasnych celach, zasadach i wartościach 
a także zmierzymy się z Waszymi wątpliwościami

Efekt Momentum poprowadzi Agnieszka Mazur.

Z wykształcenia chemik. Z pasji lider, menadżer, a obecnie trener i mentor.

Doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując w firmie z branży FMCG. Najpierw kierując działem jakości, wdrażając razem ze zmotywowanym zespołem systemy jakości BRC, IFS oraz regularnie audytując dostawców i będąc regularnie audytowanym przez sieci handlowe.

Dzisiaj chcę się dzielić swoim doświadczeniem biznesowym, które łączę z narzędziami treningu mentalnego. Swoją ofertę kieruje do liderów, menagerów, którzy na pierwszym miejscu stawiają człowieka, bo ja stawiam na indywidualność każdego człowieka.

Zawodowo spełniam się udowadniając biznesowi, jaką siłą jest róźnorodność. „Każdy z nas jest inny. Każdy z nas ma wartość – chcę ją odnajdywać i wzmacniać. Budować, inspirować i otwierać na nowe. Chcę z Wami razem przekraczać granice”

Agata Kosyło - Trener Momentum4Business