Jestem
HR Business Partnerem

33 narzędzia do pracy z menedżerami i budowania silnej marki HR

Kurs online dla specjalistów i menedżerów HR

Oto masz przed sobą jedyne w swoim rodzaju szkolenie otwierające drogę do stania się HR Business Partnerem.

To nie wszystko.

Szkolenie „Jestem HR Business Parterem” pozwoli Ci wejść na drogę budowania silnej marki HR.

Czy chcesz poznać sekrety warsztatu HR BP?
Jeśli tak, zapraszam Cię w podróż spełniającą Twoje ukryte zawodowe marzenia.

Pracujesz na co dzień w dziale HR. Zajmujesz się…… Nie musisz odpowiadać. Prawdopodobnie odgadnę Twoją odpowiedź i nie usłyszę od Ciebie „czuję, że reprezentuję pracowników i pracuję dla rozwoju mojej firmy”.

Być może w zamian usłyszę Twój skrywany żal „jesteśmy niedoceniane, często sprowadzane do kadr, do rekrutacji, albo organizowania szkoleń i spotkań integracyjnych”.

Beata Kapcewicz, Momentum Way, Trener Liderów i Trenerów Autorka Metodyki Momentum Method

Dziś firmy mocno konkurują, więc świat potrzebuje liderów i skutecznych zespołów. Jedyną przewagą konkurencyjną jest człowiek. A zatem człowiek, jego potencjał i jego możliwości są dzisiaj najważniejszym ogniwem organizacji, ogniwem za które odpowiada HR.

Nazywam się Beata Kapcewicz i od lat wspieram HR w budowaniu silnej marki w organizacji i stawaniu się sparing partnerem dla Zarządów, liderów i zespołów. Zapraszam Cię na moje autorskie szkolenie "Jestem HR Business Partnerem".

To aż 33 lekcje i skuteczne narzędzia, które na co dzień możesz stosować i wpływać na to, aby Twoja marka i MARKA HR była kojarzona ze skutecznością, partnerstwem i nowoczesnym rozwojem.

Dlaczego warto

Ja HR na co dzień!

33 lekcji zawartych w tym kursie wynika z potrzeb branży HR. To materiał odpowiednio wyselekcjonowany i pomocny, aby wyjść z obecnego impasu zawodowego.

Zmęczeni rolą „wykonawcy zadań”, który rekrutuje, szkoli, organizuje spotkania integracyjne, w głębi ducha marzymy o zyskaniu pewnej, silnej pozycji w swojej firmie, pragniemy realizować projekty dotyczące potencjału organizacji, kultury organizacyjnej i rozwoju liderów

Odpowiedz, ile raz zadajesz sobie pytanie „co ja tu robię?”
Jaka jest Twoja odpowiedź?

Sprawdź, czy tak działasz.

 • Przeprowadzanie menedżerów i zespołów przez zmianę.
 • Sprzedawanie swoich wizji, koncepcji i pomysłów na najwyższym szczeblu.
 • Wprowadzanie nowych działań i nowych nawyków.
 • Uczenie, motywowanie, docenianie.
 • Zaawansowane rozmowy rozwojowe.
 • Motywowanie ludzi do nowych projektów i zadań.
 • Trening mentalny, trening kompetencji.
 • Odkrywanie i rozwijanie potencjału ludzi.
 • Współudział w rozwijaniu strategii firmowej.
 • Codzienna biznesowa praktyka z menedżerami i liderami.

Jeśli chcesz zyskać rolę strategiczną w organizacji nie możesz trwać na pozycji wyczekującej.

Weź sprawy w swoje ręce, stań się liderem, inicjatorem pomysłów, osobą, która z odwagą rozmawia o trudnych tematach i kontrowersjach oraz zaprasza liderów na mentalny sparing. Zadaj sobie pytanie: Kim jestem, Kim chcę być, Kim nie chcę być na pewno.

Czy Twoja odpowiedź brzmi: Chcę/Zostanę/Jestem HR Business Partnerem?

Jeśli tak, wykorzystaj tę okazję. Poznaj 33 narzędzia do pracy z menedżerami i budowania silnej marki HR.

33 odcinki, ponad 7 godzin tylko praktycznej wiedzy, którą przez ostatnie kilkanaście lat zdobywałam, przyswajałam i testowałam osobiście, a następnie wspólnie z branżą HR, z moim Klientami, z biznesowymi partnerami wdrażałam w praktyce.

Zero teoretyzowania. 100% sprawdzonych rozwiązań!

Nie ma „Nie mogę”.

Jeśli Twój wewnętrzny krytyk mówi „to nie dla mnie” przekona Cię narzędziowy charakter kursu.
33 narzędzia do pracy z menedżerami i kreowania silnej marki HR pozwoli Ci rozpocząć budowanie swojej strategicznej pozycji.
Skorzystaj z szansy, aby stać się lepszą wersją siebie.

Zgromadzona tutaj wiedza pozwoli Ci poukładać sobie elementy HR-owej, często skomplikowanej, układanki.
Będziesz mogła korzystać z tych lekcji w dowolnie wybranym momencie, wielokrotnie przerabiać materiał i cieszyć się nowymi rezultatami.

Agenda szkolenia

Jak działa szkolenie

Oto masz przed sobą 33 bezcennych lekcji podnoszących kompetencje w kierunku zaawansowanego poziomu HR.

Możesz wykorzystać kurs od razu, lekcja za lekcją, w biurze lub poza biurem, w godzinach pracy lub poza nimi, o czasie i miejscu odpowiednim dla Ciebie.

To Ty decydujesz kiedy i ile czasu poświęcisz na daną lekcję.
Możesz wracać do ulubionych lekcji, powtarzać, robić notatki. Najważniejsze, abyś wykorzystywała zdobytą wiedzę w praktyce, konsekwentnie wspinała się na drabinie hierarchii w Twojej organizacji i cieszyła się nowymi rezultatami.

Poziom HR Business Partnera jest w Twoim zasięgu.
Skorzystaj z kursu i dołącz do absolwentów „Jestem HR Business Partnerem”.

Zawartość kursu on-line

Przyjrzymy się sylwetce HR Business Partnera. Kim jest, co robi, jak wygląda jego mapa kompetencji. Opowiemy sobie także o tym kim HRBP nie jest  oraz o tym  czym różni się od speca jalisty ds. HR funkcja HRBP.

Skupimy się na dwóch kluczowych kompetencjach HR Business Partnera oraz szczegółowo je omówimy. Wierzę, że bez nich nie można nazywać się skutecznym HRBP.

Czym jest potencjał, jak go definiować, jak go badać, jak nim zarządzać? Na te i inne pytania odpowiem w tym odcinku.

Omówimy narzędzie pozwalające podejmować lepsze liderskie i HR-owe decyzje, przeprowadzać skuteczniejsze rekrutacje oraz  lepiej rozmawiać ze swoimi pracownikami. Czym jest mapa kompetencji? Jakie daje korzyści? Zapraszam do zapoznania się z nią w tym odcinku.

Ten odcinek chciałabym w całości dedykować Twoim menedżerom. To od nich zależy czy będziecie jako firma szli w kierunku szczytu czy też będziecie odnosić porażki. Opisuję i definiuje każdą z czterech podstawowych ról i kompetencji, które powinny być domeną każdego lidera. Zapoznaj się z tym materiałem i odpowiedz sobie na pytanie w jaki sposób Ty możesz spowodować, żeby twoi liderzy byli mistrzami w odgrywaniu tych czterech, podstawowych ról.

Czym jest rezyliencja i co ją buduje? W jaki sposób pomaga Ci lepiej wykorzystać Twoją wiedzę, umiejętności i doświadczenie? Zapraszam!

Jak nad nimi pracować? Jak je tworzyć? A przede wszystkim jak je na co dzień stosować i jak sprawić, aby były gwarantem bezpieczeństwa w każdym zespole i w każdej organizacji.

To one determinują Twoją markę. Skuteczny HRBP to szanowany HRBP. Skąd rezultaty się biorą? Co zrobić, aby móc na nie wpływać?

Jakie decyzje podejmować w stosunku do pracowników w zależności od ich postaw i osiąganych przez nich wyników?

Po czym poznajesz, że Twoi ludzie się rozwijają? Kiedy tak naprawdę możemy powiedzieć że nasi ludzie w organizacji, nasi liderzy, nasze zespoły się rozwijają? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym odcinku.

Wzrost zaangażowani bezpośrednio przekłada się na wzrost przychodów, rentowność organizacji oraz zadowolenie klientów. Jak uwolnić potencjał drzemiący w pracownikach?

Emocje – to one napędzają nas do działania i wyznaczają kierunek naszych decyzji. Choć nie uczyliśmy się nimi zarządzać okazuje się, że każda nasza decyzja ma podłoże emocjonalne. Porozmawiajmy o nich.

Odcinek zadedykowany w 100% HR-owcom. HR czuje się często niedoceniany przez liderów, jak i całą organizację. Jak wygląda marka HRu w organizacji? Jak ją budować

Odcinek w całości poświęcony jest rozwojowi kompetencji. Oczekiwania rynku, klientów i pracodawców rosną. Dużo mówi się o tym, że ludzie powinni się rozwijać. Analfabetą XXI wieku jest osoba, która nie potrafi uczyć się, oduczać i uczyć na nowo. To bardzo trudne zadanie dla ludzkiego mózgu. Co zrobić, aby zachęcić naszych ludzi do ciągłego rozwoju? Co zrobić, aby chcieli się oni uczyć, oduczać i uczyć na nowo i aby był to stan permanentny, a nie działania okazjonalne?

Trening mentalny jest nieodzownym elementem procesu kształcenia naszych ludzi. W dzisiejszych czasach bez tego elementu nie powinien odbywać się żaden program edukacyjny. Zarówno świat sportu, jak i biznesu wiedzą jak ogromną rolę on odgrywa, ale nadal raczkuje on w wielu przedsiębiorstwach. Okazuje się, że dla osiągania ponadprzeciętnych rezultatów jest on nieodzowny.

Wspólnie znajdziemy rozwiązanie jak wprowadzić nowe działania i nowe nawyki, które będą powodować nasze nowe rezultaty. W biznesie co raz częściej mówi się o tym, że rezultaty zależą od naszych nawyków. Co zrobić, aby zmienić działania i zachowania naszych ludzi? Czym jest nawyk, a czym nie jest i jak przeprowadzić ludzi od punktu A do punktu B

Informacja zwrotna to temat niezwykle ważny i budzący bardzo wiele kontrowersji w biznesie. Z czym się kojarzy? Jakie konotacje masz z nim Ty i Twoi ludzie? Czym jest konstruktywny feedback? Jaka jest jego relacja w stosunku do krytyki? Jakie podejście przyjąć? Jaki ma cel? Jak go zakontraktować?

Narzędzie informacji zwrotnej. Narzędzie służące budowaniu samoświadomości u drugiej osoby.  Pomaga podejmować decyzje co do zmiany zachowań, działań, a tym samym umożliwia osiąganie nowych rezultatów

Kontynuujemy temat informacji zwrotnej. Narzędzie umożliwia pozbycie się oceny, stworzenie u drugiej osoby przestrzeni do budowania samoświadomości i autorefleksji.

Narzędzie udzielania informacji zwrotnej. Jak nie oceniać? Jak poszukać rozwiązań na rozwój i uniknąć udawadniania „kto ma rację”? Jak zaplanować rozmowy rozwojowe, aby były spokojne, bezpieczne i prowadziły do konstruktywnych wniosków?

Czym jest zmiana, jakie są jej etapy i jak nimi zarządzać? Jako HRBP nieustannie towarzyszysz menedżerom i jednostkom przez zmiany. Zmiana wywołuje niejednokrotnie trudne emocje. Przyjrzyjmy się zmianie i zobaczmy co zrobić, abyś jako HRBP mógł szybciej i skuteczniej przeprowadzać swoje zespoły przez poszczególne etapy tego procesu

To ważne narzędzie, dzięki któremu łatwiej jest przeprowadzać ludzi przez zmianę. Jak z niego skorzystać? Jak uniknąć przerzucania się argumentami, przekonywania drugiej strony, manipulacji, ale i trudnych sytuacji i emocji? Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu

Jesteśmy jako HRBP powołani do powodowania u naszych ludzi wzrostu motywacji i zaangażowania, gotowości do eksperymentowania, do budowania mistrzowskich zespołów, do bycia skutecznym, zaangażowanym i lojanym współpracownikiem.  Nasi ludzie musza widzieć sens tego co robią. Bez niego nie będą mieli gotowości, aby się zaangażować. Z tego modułu dowiesz się jak towarzyszyć pracownikom, aby znali odpowiedź na pytanie o sens działania

Jak przekonać zarząd, menedżerów, ludzi do swoich wizji, koncepcji i pomysłów? Jak zmienić swoje przekonania dotyczące sprzedaży? Co w procesie sprzedaży jest ważne? Jakie mechanizmy stoją za procesem sprzedaży? Tego dowiesz się z niniejszego odcinka.

Jak zmotywować ludzi do działania? Jak zaproponować im nowe rozwiązania, aby byli zainteresowani zmianą? Przyjrzyjmy się motywacji.

Bardzo ważne pytanie, któremu poświęcimy ten moduł dotyczy tego jak nie przesadzić doceniając. Odpowiedzi na nie poszukamy sięgając do tego w jaki sposób działa nasz mózg.

Kontynuacja tematu osiągania nowych rezultatów. Kluczowy czynnik do zmiany przekonań i schematów działania naszego rozmówcy. Jak wywołać moment AHA? Tego dowiesz się z tego modułu.

W jaki sposób uczyć dorosłych? Jak uczyć dorosłych, aby chcieli się uczyć i uczyli się skutecznie? W tym module poznasz cykl nauki, którego zamknięcie powoduje każdorazowo wejście na wyższy poziom.

Obserwacje, którymi chcę się z Tobą podzielić. Garść inspiracji dotyczących nowoczesnego podejścia do rekrutacji.

Kontynuujemy temat rekrutacji, ogłoszeń rekrutacyjnych. Tu kryje się sekret kultury organizacyjnej oraz tego jakich kandydatów zapraszamy do naszych organizacji. Świeże spojrzenie na temat ogłoszeń rekrutacyjnych będące wynikiem obserwacji portali pracy.

Porozmawiamy o jednej z koncepcji EmployerBrandingu – firma jako marka. Marka LoveBrand – kochana przez pracowników, użytkowników i rynek, budząca emocje. Czym charakteryzuje się LoveBrand? Jakie budzi emocje

Porozmawiamy o tym jakie miejsce pracy tworzysz, co to znaczy tworzyć dobra pracę, dobry biznes. Na czym polega nowa filozofia postawienia człowieka w centrum? W jaki sposób koncepcja ta pozwala stworzyć dobre miejsce pracy, którego pracownicy stają się ambasadorami?

Jak zatrzymać talenty, najlepszych pracowników w organizacji? Kilka wniosków Architekta Kariery na temat programów rozwoju talentów, zarządzania karierą i pracy rozwojowej z pracownikami.

Prowadzący

Beata Kapcewicz

Pracuję z Zarządami i działami HR w zakresie strategii, rozwoju liderów i budowania kultury firmy, która stawia człowieka w centrum. Wspieram firmy w budowaniu strategii LOVEbrand i holistycznego podejścia do pracowników (wellbeing w środowisku pracy).

W swojej karierze wykształciłam już tysiące menedżerów, setki HRowców i  trenerów, którzy dziś z sukcesem wnoszą wartość w życie innych ludzi, a przy tym świadomie kształtują kompetencje i postawy ludzi, których prowadzą. Przez ten proces indywidualnie przeprowadzałam setki osób i kilkadziesiąt tysięcy w grupach i zespołach.

Nie tylko pomagam tworzyć strategię i systemy rozwoju. Na co dzień także jestem liderem i w firmie też pracuję z liderami. Pierwszą firmę założyłam 20 lat temu. Nie było łatwo, popełniłam wiele błędów. Ciągle się uczyłam, aż doszło do tego, że moja obecna grupa kapitałowa, jest spełnieniem moich marzeń i celów oraz osiąga ponadprzeciętne rezultaty na rynku
Beata Kapcewicz, Momentum Way, Trener Liderów i Trenerów Autorka Metodyki Momentum Method

Twoja inwestycja w siebie

Kurs będzie dostępny ponowie za jakiś czas, zapisz się poniżej na listę oczekujacych.

Korzyści ze szkolenia

 • Podniesienie kompetencji biznesowych. Po drugie praca na celach biznesowych (a nie tylko HR-owych).
 • Rozwiniesz w sobie 4 kluczowe role lidera i kompetencje HRBP.
 • 33 praktycznych lekcji, które staną się narzędziami w codziennej pracy z menedżerami, liderami, Zarządem.
 • Twój proces budowania silnej marki HR stanie się wstępem do procesu głębszej zmiany, do tego aby stać się lepszą wersją siebie.
 • Dowiesz się jaki efekt przynoszą pytania wyrokujące i uczące, feedback i feedforward, empatyczne słuchanie, a także jak wykorzystywać Okno Johari, koncepcję siebie, cykl Kolba i wiele innych pojęć oraz narzędzi tu przedstawionych.
 • Staniesz się skutecznym, dumnym i docenianym HRBP w organizacji.
logo Jestem HR Business Partner, Momentum Way

Dlaczego warto, czyli gdy wydatek zamienia się w widoczne korzyści.

Funkcja HR Lidera, swoistego sparing partnera, czyli business partnera będzie się w Twoim zasięgu, jeśli samodzielnie zmienisz postrzeganie swojej roli.

Zapisz się na listę oczekujących

Otrzymasz jako pierwsza / – y onformacje o możliwości dołaczenia do kursu

FAQ

Najczęstsze pytania i opowiedzi

Tak, oczywiście. W momencie zakupu – podaj swoje dane, fakturę otrzymasz na maila.

Na naszej Platformie Kursów. W mailu z potwierdzeniem zamówienia otrzymasz niezbędne informacje.

Tak długo jak potrzebujesz.

Od razu po zaksięgowaniu Płatności.

Osobą odpowiedzialną za kurs online jest Arleta Łatkowska. Można skontaktować się z nią mailowo: a.latkowska@momentumway.com