Leader’s Way Webinar

Lider wczoraj a lider dziś, czyli 5 nowych twarzy szefa

26.06.2019 (środa) godz. 9.30, prowadzący: Michał Dorszewski

Zapisz się na bezpłatne szkolenie online i zobacz, jakie nowe role i umiejętności musisz rozwijać, żeby być skutecznym liderem.

Podczas tego godzinnego szkolenia poruszymy następujące tematy:

  • Jak zarządzać w czasach, kiedy rozdzielanie zadań przez liderów nie działa?
  • Jak motywować inaczej niż metodą kija i marchewki?
  • Jak dostarczać wynik, skoro zarządzanie poprzez KPI i MBO już nie jest aż tak skuteczne?
  • Kim ma być lider, jeśli nie tym, który rządzi i dzieli?
  • Jak utrzymać ludzi i ich zaangażowanie w organizacji na dłużej?

Jeszcze niedawno lider musiał umieć 3 rzeczy: rozdzielać zadania, dbać, by cele zostały dowiezione i utrzymać motywację ludzi. Dziś to już zdecydowanie za mało!
Dodatkowo mógł wydawać polecenia, delegować zadania i oczekiwać terminowej realizacji oraz oceniać swoich pracowników, a oni, nawet jeśli trochę zdegustowani, to byli gotowi słuchać. Dziś to już nie działa.

Obecnie takie metody zarządzania budzą coraz większy opór a menedżerowie, którzy zamykają się na ludzi, po prostu ich tracą. Ludzie chcą pracować w miejscu, gdzie ich się zauważa i szanuje, gdzie dobrze się czują i są doceniani, a sama praca ma dla nich sens.

Pracownicy wielu firm potrafią przyjść do HR lub menedżerów i po latach zamiatania pod dywan powiedzieć głośno i wyraźnie: u innych jest lepiej, tam się zmieniło, a my odstajemy. To dla nich trudne, mierzą się z frustracją i bezsilnością, a energię zamiast na projekty przekierowują na politykowanie i obchodzenie zasad, załatwianie spraw za plecami, lub budowanie sojuszy przeciwko szefom, lub sobie nawzajem.

Pracownicy potrafią sami przyjść i powiedzieć dobitnie, „komunikacja szwankuje”, „potrzebujemy się czegoś nowego nauczyć”, bo dłużej nie da się pracować w ten sposób i w takiej atmosferze…

Skoro mamy takie wyzwanie i ludzie potem rezygnują z tzw. dobrej pracy, w najlepszym wypadku tracą zaangażowanie, to liderzy muszą się z tym zmierzyć i zadać sobie pytanie:

  • kim jest dzisiaj lider?
  • co się zmieniło w przeciągu ostatnich kilku lat/ dekady?
  • jak pełnić tę funkcję skutecznie i z poczuciem spełnienia?

„Dziś technologia i sztuczna inteligencja w tak dużym stopniu wchodzi do biznesu i go wspiera narzędziowo, że tylko miękkie kompetencje dają realną przewagę liderowi, bo ich nie da się zaprogramować”. – tak twierdzi Jack Ma, twórca Alibaby na Forum Ekonomicznym w Davos.

Poznaj 5 ról i kompetencji lidera, które pozwolą Ci osiągać rezultaty i być liderem skutecznym i spełnionym!

Zapraszam,
Michał Dorszewski

Prowadzący

Michał Dorszewski

Michał Dorszewski

przedsiębiorca, trener biznesu, inwestor, z wykształcenia prawnik

Od prawie 30 lat zgłębia tajniki tego jak działa człowiek, jego ciało i mózg, psychologia, emocje, nawyki.

Przez ostatnie 10 lat był odpowiedzialny w Polsce za rozwój największej sieci franczyzowej na świecie, co dało mu międzynarodowe doświadczenie w zakresie różnych stylów komunikacji i metod zarządzania. Z pasji przeczytał setki  książek o rozwoju osobistym i odbył dziesiątki szkoleń. W 2015/2016 ukończył Program Platinium Tony Robbins,  uczestnicząc we wszystkich jego szkoleniach.

Pomaga ludziom osiągać ich własne przełomy w trakcie procesów. Od 2018 mTrener MomentumWay i absolwent Akademii  Leaders Are Trainers oraz World Class Speaker Academy.  Zainteresowania zawodowe: leadership, strategia, skuteczna komunikacja. Prywatnie mąż, ojciec, zapalony kucharz, entuzjasta zdrowego, świadomego życia.

Zapisz się

i weź udział w bezpłatnym szkoleniu

KROK 1 z 2

Prosimy o wpisanie swoich danych kontaktowych, aby zapisać się na webinar HR Session.

Organizatorem szkolenia jest Momentum Way.

Łączymy nowoczesne formy szkoleniowe oparte na idei praktykowania wiedzy.