HR Session Webinar - Jak mierzyć HR?

29.01.2019 (wtorek), godz. 9.30, prowadząca: Beata Kapcewicz

Ludzie, rozwój, rekrutacja, potencjał - to są pierwsze skojarzenia z działem HR.

Analiza, mierniki, wyniki, ROI – to jeśli w ogóle – pojawia się na końcu listy skojarzeń.

Jedynie nieliczne organizacje mierzą wpływ funkcjonowania HR na wyniki organizacji. W ostatnim czasie odnotowuje się w tym obszarze rosnący trend, charakterystyczny w szczególności dla organizacji o kapitale obcym, gdzie zagraniczne dobre praktyki pomiaru przenoszone są do Polski.

Dowiedz się czy – a jeśli tak to jakie mierniki stosować, aby HR był dopasowany do potrzeb organizacji, a jego praca dawała twarde biznesowe rezultaty organizacji.

Biznes powtarza, że HR warto mierzyć.

Dzięki temu łatwiej podejmować kluczowe decyzje. Więc HR próbuje się mierzyć. Bo jeśli się nie dopasuje, to jest marginalizowany.

Te organizacje, które wprowadzają mierniki do HR, spotykają się z ogromem wyzwań: co mierzyć, jak mierzyć i jakie narzędzia użyć?

Ci którzy mierzą – często ze wsparciem specjalistycznych organizacji na poziomie globalnym – narzekają na to, że dane spływają po wielu miesiącach i zanim cokolwiek się zmieni, mija wiele – zbyt wiele – czasu. Ci, którzy chcą to robić na poziomie lokalnym, mierzą się z kosztami i niedostatkiem wiedzy i narzędzi.

Są też ci, którzy nie mierzą – z wyboru, bo twierdzą, że to nie ma sensu, albo ci, którzy są w poczuciu winy, bo nie mierzą, mimo, że by chcieli.

Mierzenie HR jest poważnym wyzwaniem. Zmierzmy się zatem z tym tematem!

Podczas spotkania 29 stycznia poruszę następujące tematy:

  1. Czy mierniki HR mają w ogóle sens? komu służą i co dają?
  2.  Jeśli tak, to co warto mierzyć w HR?
  3. Jakie mierniki HR stosować i ile to kosztuje?
  4. Dobre praktyki, które służą biznesowi i HR i ludziom w organizacji.
  5. Czym musi stać HR bez względu na to, czy będzie się mierzył czy nie, żeby być partnerem dla biznesu.

Spotkanie online poprowadzi:

Beata Kapcewicz

Doradca Zarządów i HR ds. rozwoju i strategii.

Pracuję z Zarządami i działami HR w zakresie strategii, rozwoju liderów i budowania kultury firmy, która stawia człowieka w centrum. Wspieram firmy w budowaniu strategii LOVEbrand i holistycznego podejścia do pracowników (wellbeing w środowisku pracy). Prowadzę programy rozwojowe dla liderów i Zarządów.

Nie tylko doradzam i szkolę. Na co dzień jestem także liderem, który mierzy się z tymi samymi wyzwaniami, co moi klienci. Szukam najlepszych rozwiązań, testuję i eksperymentuje. A potem najlepszymi praktykami dzielę się z uczestnikami moich programów. Pierwszą firmę założyłam 20 lat temu. Nie było łatwo, popełniłam wiele błędów. Ciągle się uczyłam, aż doszło do tego, że moja obecna firma – Grupa Momentum – jest spełnieniem moich marzeń i celów.

Zapisz się

i weź udział w darmowym szkoleniu

Organizatorem szkolenia jest Momentum Way.
Łączymy nowoczesne formy szkoleniowe oparte na idei praktykowania wiedzy.

RegulaminPolityka prywatności

TOP