fbpx

IMPROsprzedaż – mTrening dla biznesu

IMPROsprzedaż
4 dniowe szkolenie zamknięte dla firm

Wykorzystaj swoje techniki sprzedaży, aby budować wzajemne korzyści z transakcji.

Kontakt i opiekun programu:

Arleta Łatkowska
tel.: +48 795 272 127
mail.: a.latkowska@momentumway.com

Doskonały sprzedawca powinien być kreatywny, relacyjny, twardy, zdyscyplinowany, skuteczny.

Wymagania stawiane sprzedawcom rosną w miarę rozwoju organizacji. Wrażenie traktowania ich jako trybików systemu organizacyjnego potęguje uporczywe podnoszenie celów sprzedażowych i lista codziennych, powtarzalnych zadań proceduralnych.

Organizacje bardzo chętnie zatrudniają kreatywnych ludzi, by następnie dusić ich kluczową kompetencję obowiązującymi procedurami i korporacyjnym trybem pracy.

Czy praca w takich warunkach może być marzeniem sprzedawcy doskonałego? Gdzie tu miejsce na jego kreatywność, rozwój, szansa na wykorzystanie własnych atutów, na satysfakcję z wykonywanych zadań?

Ten, kto zapewni siłom sprzedażowym możliwość wykazania się, elastycznego działania, wykorzystywania osobistych kompetencji, ten wygrywa.

Dobry sprzedawca zna swoją wartość i będzie wybierał takiego pracodawcę, który tę jego wartość będzie chciał wykorzystać we właściwy sposób. Zaś atrybutem dobrego sprzedawcy jest umiejętność IMPROsprzedaży.

Szanowany, lecz wchłonięty w sztywne schematy działania.

Sprzedawca w firmie – najcenniejszy skarb…. o ile realizuje on stawiane zadania: osiąga cele sprzedażowe, zdobywa wartościową bazę klientów, buduje wiarygodność swojej organizacji, jest jej „twarzą” na styku z klientem, przyciąga, buduje relacje, udoskonala, racjonalizuje procesy sprzedażowe, przekazuje opinie z rynku do marketingu i działu R&D. Lista obowiązków i nieformalnych wymagań staje się coraz dłuższa. Jak w takich warunkach działa “zwykły” sprzedawca, a jak sprzedawca doskonały?

IMPROsprzedawanie… „i wtedy odnosisz sukces w procesie sprzedaży!”

Improwizacja w biznesie! Ten zwrot ma wyłącznie złe konotacje. Chaos, brak kontroli, nagłe zmiany wymuszane przez okoliczności. Sama myśl o tego typu zagrożeniach wywołuje drgawki wśród osób tworzących systemy organizacyjne oparte na procesach, procedurach, określonych metodach postępowania.
Negatywne postrzeganie improwizacji wiąże się zapewne z jej wykorzystywaniem przez ludzi tak zwanych wolnych zawodów. Wolnych, czyli poruszających się w swoich profesjach swobodnie, nieznających pojęcia sztywnych reguł aktorów, muzyków, pisarzy, malarzy, ilustratorów. Lecz aby skutecznie improwizować, należy się tej sztuki wyuczyć. I nie jest to łatwe zadanie.

Improwizowanie jest sztuką…

… aktorzy teatralni uczą się sztuki improwizowania. I tego samego uczą się liderzy. Skuteczni liderzy. Otwarci na sprawdzone i skuteczne techniki zarządzania, postępowania z ludźmi, z systemami, ale nimi nie ograniczeni. Tę sztukę budują w sobie mądrzy sprzedawcy, którzy wiedzą, że podstawą jest elastyczność, dopasowanie się do sytuacji i klienta.

Improwizowanie jest rzemiosłem…

… którego można się wyuczyć, nabyć jako dodatkową (a w końcu wyróżniającą) kompetencję.

Improwizowanie podnosi konkurencyjność firmy…

… gdyż pozwala lepiej dotrzeć do klienta, zrozumieć jego potrzeby, wyjść mu naprzeciw, a tym samym doprowadzić do zawarcia transakcji. Schematy nie tylko ograniczają działania sprzedażowe, ale sprawiają, że sam sprzedający nie czuje się dobrze, a to odbiera mu satysfakcję z pracy i szanse na sukces.

Improwizowanie opiera się na zasadzie win-win

IMPROsprzedaż sprawia, że sprzedawca działa w zgodzie ze sobą, jest w swej pracy autentyczny. Dzięki temu może zbudować z klientem relacje oparte na zaufaniu, w których każda ze stron jest zwycięzcą. Klient nie jest Panem, Klient jest Partnerem.

Warsztat „IMPROsprzedaż” jest kluczowym programem Momentum Way w obszarze Sprzedaży.

Korzyści z uczestnictwa w warsztatach IMPROsprzedaż:

Uczestnicy warsztatu otrzymają nietuzinkową wiedzę, która usystematyzuje rzemiosło sprzedawcy doskonałego, a zarazem zburzy tradycyjny system sztywnej sprzedaży.

 • Bardzo często sprzedaż ograniczają… sami sprzedający! Często wydaje się, że w sprzedaży chodzi o cudowne techniki perswazyjne. Czy wystarczy je opanować, aby zagwarantować sobie sukces? Otóż nie!
 • Jak radzić sobie z odmową. Gdy często pojawia się „nie”, poczucie wartości sprzedającego spada, aż do stwierdzenia „Nie nadaję się do tego”.
 • Jak pracować na porażkach, aby działały motywująco i wspierająco w kolejnych procesach sprzedaży.
 • Jak w procesie sprzedaży wypracowywać takie rozwiązania, oferty, które klient uzna „za swoje” – wtedy rzadko się zdarzy, że odrzuci ofertę kupna.
 • Jak pracować z „wewnętrznym mówcą” (wewnętrznym krytykiem), aby nie przeszkadzał w działaniu, a przeciwnie – wspierał w każdym momencie największych sprzedażowych wyzwań, oraz świadomie zarządzać przebiegiem procesu sprzedażowego.
 • Jak wdrażać model GROW_in_SUCCESS, nadający kierunek procesom sprzedażowym i pomagający budować autentyczne relacje z klientami, bez manuali i skryptów sprzedażowych;
 • Siła IMPRO – budowanie wewnętrznej motywacji, dzięki której sprzedawcy stają się bardziej aktywni i jednocześnie otwierają się na rozumienie prawdziwych potrzeb klientów. Daje im to możliwość wypracowywania dedykowanych rozwiązań.

Dla kogo przeznaczony jest warsztat IMPROsprzedaż?

IMPROsprzedaż skierowana jest do liderów, kierowników i menedżerów sprzedaży.

Zarys warsztatu IMPROsprzedaż:

 • Sposób myślenia najskuteczniejszych sprzedawców – ponadprzeciętne rezultaty rodzi ponadprzeciętne myślenie. Jak nauczyć się takiego myślenia.
 • Techniki zmiany niewspierających myśli i emocji dotyczących sprzedaży, na wspierające, aby przełamywać bariery w procesie sprzedaży.
 • Sposoby omijania sześciu mentalnych pułapek, aby chętniej, lepiej i szybciej sprzedawać.
 • Budowanie silnych relacji z klientami, opartych na zaufaniu i lojalności – 10 kluczowych zachowań IMPROsprzedawcy.
 • 6 kroków G.R.O.W.I.N., które pomagają klientom szybko podjąć decyzję o zakupie.
 • 5 kluczowych zasad IMPROsprzedaży.
 • CREDO IMPROsprzedawcy – umowa z samym sobą, na trudniejsze chwile, by z każdej sytuacji wyjść obronną ręką (5 kroków wg Beaty Kapcewicz).
 • System N.A.M.E. – jak efektywnie uczyć się na swoich doświadczeniach i nie popełniać stale tych samych błędów.
 • Metody rozwoju Marki Osobistej Sprzedawcy – koniec ery „zimnych” kontaktów.
 • 17 ćwiczeń, które przeprowadzą uczestników od teorii do praktyki.

Czy to koniec tradycyjnej sprzedaży?

Czy to koniec sprzedaży opartej na systemach, procedurach, wypracowanych ścieżkach postępowania sił sprzedażowych? Oczywiście nie, sprzedaż otrzymuje bowiem nowe narzędzie dotarcia do momentu transakcji w sposób dopasowany do osobowości sprzedawcy, posiadanych przez niego umiejętności, ulubionego stylu działania.

Niespontaniczna sprzedaż, kontrolowanie procesu sprzedaży stają się ulubionymi pojęciami wśród aktywnych, dynamicznych sprzedawców. Wśród nich są wirtuozi sprzedaży, super handlowcy, osoby z aspiracjami. Dotarli do tego miejsca, gdyż działali poza ramami organizacyjnych schematów i procedur.

PROWADZĄCY

Joanna Gdaniec

Jestem międzynarodowym trenerem IMPROsprzedaży, mówcą, autorką książek, przedsiębiorcą, IMPROmamą. Często mówię, że „wszystko jest w nas, tylko nas tam nie ma”, dlatego połączyłam w sobie najbardziej fascynujący zawód świata, czyli sprzedaż, z byciem trenerem.

Pomagam przedsiębiorcom, menedżerom i liderom sprzedaży nie tylko w osiąganiu ponadprzeciętnych dochodów, ale również w procesie stawania się tym, kim pragną być. Sprawiam, że ludzie zaczynają kochać sprzedaż i czuć się w niej naturalnie.
Jako dyrektor sprzedaży w Architektach Kariery (spółka grupy Pracuj.pl) budowałam efektywne zespoły oraz wdrażałam system IMPROsprzedaży, który przynosił stuprocentowe wzrosty obrotów w skali roku, jednocześnie redukując rotacje w zespołach.
Jestem szczęśliwą mamą prawie 4,5-letniej Leny i 6-letniego Franka, którzy są moimi najlepszymi nauczycielami IMPROwizacji. IMPROinspiracje czerpię od mojego “super kids duetu”, a także od najlepszych aktorów teatru IMPRO tj. od Katarzyny Michalskiej i Wojtka Tremiszewskiego.  

KONTAKT W SPRAWIE UDZIAŁU LUB WSPÓŁPRACY

Jeżeli są Państwo zainteresowani przeprowadzeniem Programu IMPROsprzedaż, zapraszamy do kontaktu z naszą koordynatorką ds. klientów biznesowych.

Opiekun programu

Arleta Łatkowska
tel.: +48 795 272 127
mail.: a.latkowska@momentumway.com

Telefon: +48 502 320 167
E-mail: kontakt@momentumway.com
Nazwa firmy: MomentumWay Sp. z o.o.
Adres:
ul. Pusta 22/2
80-735 Gdańsk
NIP: 9512383552

SZYBKI KONTAKT

Joanna Dziedzic
Telefon: +48 502 320 167
E-mailadministracja@momentumway.com

 

REGULAMINY