Odczarowywanie konfliktów

SuperMoc HR-u

 

ZAPISZ SIĘ NA:
Piątek z HR-em | 12 kwietnia 2024 | godz. 10:00

Odczarowywanie konfliktów
Kluczowa SuperMoc HR-u

Odczarowywanie konfliktów zaczyna się od zrozumienia, że unikanie konfliktów nie rozwiązuje problemu. Przeciwnie, wręcz go multiplikuje, I nieważne czy konflikt wywodzi się z różnicy perspektyw, zakłóceń komunikacyjnych, rozjazdu celów do pomocy zaangażować potrzeba empatię, umiejętność słuchania, komunikację werbalną i niewerbalną oraz zdolność budowania porozumienia. Jako wsparcie przyda się elastyczność, kreatywność i odporność na dynamiczną zmienność, co ogarnąć można w stylu IMPRO.
W konfliktach zawsze najsilniejszym nośnikiem są emocje, z tej perspektywy zwłaszcza istotne jest ich zrozumienie, bo to dopiero umożliwia zarządzanie emocjami zarówno swoimi, jak i osób zaangażowanych w konflikt.
Jak to z sytuacjami kryzysowymi bywa, najwięcej do zdziałania mamy, zanim jeszcze kryzys się zdarza. Dlatego stała i codzienna praca nad kulturą organizacji opartej na szacunku, zaufaniu, otwartej komunikacji i feedbacku, pozwala reagować na konflikt skutecznie i jego niszcząc moc przekuwać w zespołową siłę.

To MOC ogromna, choć wymagająca. Umiejętność ta jednak warta jest każdego wysiłku i czasu, bo i w konfliktach drzemią ogromne pokłady sił, które dobrze zagospodarowane będą szansą, zamiast zagrożeniem.

Chcesz wiedzieć jak Odczarowywać konflikty? Zapraszamy na Piątek z HR-em!

Czas w pełni wykorzystać SuperMOCe HR-u!

To cykl 12 tematów, które zrealizujemy podczas Piątków z HR-em w 2024. Skupimy się na najważniejszych zadaniach i rolach, w jakich HR musi partnerować Zarządom, współpracownikom, całym organizacjom. Partnerować, a nie tylko wykonywać zadania bieżące, a przez to być strategicznym elementem w realizacji celów biznesowych.


Dołącz do nas i naszej społeczności! Bądź z nami LIVE, zadawaj pytania, dziel się swoim doświadczeniem!

Piątek z HR-em, czyli kolejne spotkanie ekspertów branży

Piątek z HR-em 12 kwietnia 2024, o godzinie 10:00, czyli za:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)


Piątek z HR-em
to cykliczne, comiesięczne spotkanie online z Beatą Kuler i Agnieszką Mazur. Rozmawiamy tu na tematy branżowe i ważne. Zależy nam na tym, aby było to miejsce nie tylko spotkania, ale interakcji, wymiany myśli, dzielenia się doświadczeniem, przestrzeń gdzie nie boicie się otwarcie mówić o swoich wątpliwościach i wyzwaniach. A przede wszystkim areny wspólnej inspiracji. 

Dołącz do nas to pogadamy o Ha-eR-ach!

Aby rozwinąć tę superMOC HRu

Beata Kuler i Agnieszka Mazur odpowiedzą na pytania:

Konflikty w firmie / biznesie dlaczego i czy to jest temat tabu?
✅ Jaka jest rola HRu w konfliktach?
✅ Jakie są konflikty w biznesie (interpersonalne, zespołowe, lider- pracownik, lider – lider…)?
✅ Kiedy HR powinien interweniować, a kiedy nie? A może zawsze tak?
Zamiatanie konfliktów pod dywan czy ma sens?
Jak wzmacniać liderów w tym temacie?
Dlaczego boimy się konfliktów?
✅ Czy zawsze trzeba stawać po czyjejś stronie?
O czym warto wiedzieć kiedy zaczynamy się spierać?

Weźcie ze sobą kubek kawy, możecie też przyprowadzić kogoś ze swojego zespołu, i przybywajcie dzielić się Waszymi doświadczeniami i pytaniami  ッ

Spotkaj się z Beatą Kuler podczas Piątku z HR-em!

Beata Kuler – praktykujący lider i trener. Strateg, ekspert programów liderskich i HR. Od kilkunastu lat realizuje pasję rozwijania pracowników i zmieniania organizacji. Wdraża projekty z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi, takie jak implementacja systemu wartości czy prowadzenie ludzi w rozwoju. Z powodzeniem przeprowadziła projekty restrukturyzacji płac, polityki wynagrodzeń czy prowadzenia menedżerów w rozwoju.

Obecnie jest Dyrektorem HR Europy Wschodniej Region EMEA, w Grupie Aliaxis. Była członkiem zarządu międzynarodowej organizacji zarządzając HR, PR i komunikacją w największej w Europie firmie produkującej meble IKEA Industry Zbąszynek.

A pytać i dyskutować o HRowe sprawy będzie Agnieszka Mazur

Z wykształcenia chemik. Z pasji lider, menadżer, a obecnie trener i mentor.
Doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując w firmie z branży FMCG. Najpierw kierując działem jakości, wdrażając razem ze zmotywowanym zespołem systemy jakości BRC, IFS oraz regularnie audytując dostawców i będąc regularnie audytowanym przez sieci handlowe.
Dzisiaj chce się dzielić swoim doświadczeniem biznesowym, które łączy z narzędziami treningu mentalnego. Swoją ofertę kieruje do liderów, menagerów, którzy na pierwszym miejscu stawiają człowieka, bo ja stawiam na indywidualność każdego człowieka.
Zawodowo spełnia się udowadniając biznesowi, jaką siłą jest róźnorodność. Jak mówi: „Każdy z nas jest inny. Każdy z nas ma wartość – chcę ją odnajdywać i wzmacniać. Budować, inspirować i otwierać na nowe. Chcę z Wami razem przekraczać granice”

Kolejne Piątki z HR-em: 10 maja