fbpx

Team Challenge – mTrening dla biznesu

Team Challenge
Szkolenie zamknięte dla firm

Podejmij wyzwanie z zespołem i wprowadź go na wyższy poziom.

Kontakt i opiekun programu:

Arleta Łatkowska
tel.: +48 795 272 127
mail.: a.latkowska@momentumway.com

Podejmij wyzwanie z zespołem i wprowadź go na wyższy poziom.

Dziś w biznesie można wszystko skopiować: produkty, technologie, oferty, systemy. Wszystko poza człowiekiem.
Dziś jedyną prawdziwą przewagą konkurencyjną firmą jest człowiek, lecz sam, w pojedynkę, niczego nie osiągnie. Prawdziwa wygrana firmy to dobry zespół. I tym samym dla wielu liderów ten czynnik staje się największym zawodowym wyzwaniem. Podejmują wysiłki tworzenia zespołu, który będzie samodzielny, zintegrowany i skuteczny. Niestety często te próby kończą się fiaskiem.

Często słyszymy obawy menedżerów:

 • nie ma kompetentnych ludzi na rynku,
 • pracownicy często rotują i zmieniają pracę,
 • ludzie nie umieją współpracować,
 • ciężko jest znaleźć zmotywowanych pracowników,
 • ludzie się nie rozwijają i wolno się uczą.
Lecz przecież nie wszystkie firmy w ten sposób wyglądają. Są organizacje, w których zespołu wchodzą na szczyty, stają się liderami na rynku, wygrywają wyścig po lojalnego i zadowolonego klienta, są pracodawcą, u którego ludzie pracują z satysfakcją i zaangażowaniem, nie przynosząc urlopu na żądanie czy dostarczając kolejnych wymówek.

Zadajemy sobie czasem pytanie, dlaczego w niektórych firmach ludzie są zaangażowani i chętnie zostają po godzinach, a w innych odchodzą pomimo dobrych warunków pracy? Dlaczego pomimo nowych osób w zespole, liderzy mają nadal najwięcej pracy? Ile zależy od ludzi, a ile tak naprawdę od lidera?

Badania pokazują, że zespół rozwija się najszybciej i najskuteczniej, kiedy zmierzy się z wyzwaniem. Jeśli zespół pozna swoje mocne strony, odkryje swój potencjał i zgromadzi się wokół wspólnego celu. W ostateczności też pozna swoją „ciemną stronę mocy”, upora się ze słabościami i wytworzy synergię, która zaniesie ich w wyznaczone miejsce.

Zespół rozwija się najszybciej i najskuteczniej, kiedy zmierzy się z wyzwaniem.

Dlatego zapraszamy na TEAM CHALLENGE, na program rozwojowy, który pozwala tworzyć skuteczny zespół i wprowadzać go na wyższy poziom.
Team Challenge odbywa się w dwóch miastach i dwóch krajach: Trójmiasto (Polska) i Karlskrona (Szwecja). Uczestnicy programu podejmują wyzwanie zespołowe na poziomie strategicznym, mentalnym i fizycznym. W mieście Karlskrona znajduje się doskonale przystosowany obiekt, to w nim uczestnicy Team Challenge będą mierzyli się z zadaniami zespołowymi.
Warunki tego programu są zbliżone do rzeczywistych sytuacji, z którymi mierzy się zespół. Dzięki temu uczestnicy będą mogli obserwować swoje naturalne zachowania, otrzymać informację zwrotną od zespołu i przepracować te bariery, które stoją im na przeszkodzie.

 

Doświadczenia dostarczane uczestnikom Team Challenge:

Jako lider podczas TEAM CHALLENGE doświadczysz i nauczysz się:

 • Od czego rozpocząć budowanie dobrego zespołu?
 • Jak angażować pracowników i zwiększać jego motywację?
 • Jak oddać współpracownikom odpowiedzialność za ich pracę?
 • Jak zintegrować zespół wokół celów i wartości i wytworzyć synergię między jej członkami?
 • Jak stać się trenerem/coachem zespołu, który tak jak trener sportowy prowadzi zespół krok po kroku do ustalonych efektów?
 • Na jakich filarach oprzeć program rozwoju zespołu
 • Jak i kiedy ustalić zasady i jak spowodować, żeby były skutecznym narzędziem w Twoich rękach do budowania zespołu?
 • Jak prowadzić trening kompetencyjny a jak trening mentalny?
 • Jak pracować z przekonaniami członków zespołu, które uniemożliwiają im osiąganie osiągnięć?
 • Jak zbudować rozwojową kulturę organizacji i prowadzić informacje zwrotną?
 • Jak być najlepszym liderem, jakiego widział Twój zespół?
 • Jak zbudować firmę w oparciu o zaufanie i poczucie bezpieczeństwa, które z drugiej strony będzie zachęcać do eksperymentów i osiągania ponadprzeciętnych rezultatów?
 • Jak zbudować system motywacji dla zespołu?
 • Jak przeprowadzać zespół przez zmianę i trudności?

10 korzyści z uczestnictwa w Programie Team Challenge:

Jeśli wspólnie podejmiecie Challenge, zobaczysz że Twój Team:

 • zwiększy swoje zaangażowanie i poczucie sensu pracy w tym zespole,
 • stworzy z Tobą środowisko, które sprzyja rozwojowi i integracji,
 • będzie podejmować samodzielne działania w oparciu o współpracę, jakość i dobre projekty, ukierunkowanie na klienta i osiąganie „dużej sprawności” biznesowej,
 • będzie podejmować skuteczne i trafne decyzje, nawet w mało przewidywalnych i mocno zmiennych warunkach,
 • będzie budować swoją przewagę poprzez sprawne radzenie sobie z trudnymi sytuacjami,
 • zwiększy świadome i celowe stosowanie narzędzi do autorefleksji, komunikacji, analizy sytuacji, podejmowania decyzji,
 • będzie przygotowany do efektywnego wdrażania się w nowe role i osiągania pełnej efektywności swojej i zespołowej po zmianie.
 • zmieni swoje nastawienie do ewentualnej zmiany pracy, znajdzie dla siebie nowe wyzwania w zespole, z którym będzie chciał przebywać jak najdłużej,
 • przestanie myśleć o pieniądzach jako o czynniku motywacyjnym,
 • będzie doceniał swojego lidera, rzucał Ci wyzwania i stanie się partnerem w rozwoju i wyprawie na kolejne szczyty.

Beata Kapcewicz

Pozwól, że powiem Ci coś o sobie. Nazywam się Beata Kapcewicz, jestem trenerem biznesowym, coachem i autorką książek, a także Prezesem Momentum Way. Na co dzień wspieram ekspercko zarządy, menedżerów, przedsiębiorców oraz innych trenerów w dokonywaniu zmian w życiu osobistym i zawodowym.

W moich szkoleniach, warsztatach i coachingach w ciągu ostatnich 16 lat wzięło udział ponad 60 tysięcy osób. Wspierałam setki dużych międzynarodowych korporacji, takich jak: IKEA Industry, Microsoft, Nokia, Energa Obrót, mBank, Lafarge, BGŻ, Intrum Justitia, Philips Lighting, BZ WBK, Przewozy Regionalne oraz mniejsze firmy o polskim i zagranicznym zasięgu, np. CLAAS Polska, Grupa Pracuj.pl, Donako, KONE, Research & Engineering Center, Nutricia Polska, Cegielski i inne.

Ale to nie wszystko, bo u siebie w firmie też pracuję z liderami. Pierwszą firmę założyłam 20 lat temu. Nie było łatwo, popełniłam wiele błędów. Ciągle się uczyłam, aż doszło do tego, że moja obecna firma – siódma, jest spełnieniem moich marzeń i celów. Mam już w planach kolejną!
Jestem liderem, który przeszedł wiele ścieżek, popełnił masę błędów, ale też odniósł wiele sukcesów. Wprowadzałam nowe marki na polski rynek (PUERTO, Architekci Kariery, Librandt, Momentum Way). Część z nich stawała się rynkowymi liderami (Architekci Kariery, Puerto).
Jestem praktykującym liderem, który dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Liderem, który wciąż się uczy, by osiągać jeszcze lepsze wyniki i być inspiracją dla innych.

 

KONTAKT W SPRAWIE UDZIAŁU LUB WSPÓŁPRACY

Jeżeli są Państwo zainteresowani przeprowadzeniem programu rozwojowego Team Challenge, zapraszamy do kontaktu z naszą koordynatorką ds. klientów biznesowych.

Opiekun programu

Arleta Łatkowska
tel.: +48 795 272 127
mail.: a.latkowska@momentumway.com

Telefon: +48 502 320 167
E-mail: kontakt@momentumway.com
Nazwa firmy: MomentumWay Sp. z o.o.
Adres:
ul. Pusta 22/2
80-735 Gdańsk
NIP: 9512383552

SZYBKI KONTAKT

Joanna Dziedzic
Telefon: +48 502 320 167
E-mailadministracja@momentumway.com

 

REGULAMINY