Jak świadomie zaplanować wzrost w organizacji?

10 sierpnia | wtorek | godz. 9:30
BEZPŁATNY webinar Agnieszki Mazur

Podczas tego webinaru poznasz:

  • schematy działania, które zazwyczaj przechodzi organizacja, która rośnie,

  • kompetencje, które warto budować, aby czuć pełną satysfakcję,

  • sposoby działania w organizacji, które pomogą Ci „ogarnąć” rosnącą organizację,

  • odpowiedź, jak zadbać o pracowników, żeby przejść przez zmianę razem i efektywnie.

Zapisz się na bezpłatny webinar i poznaj 5 kluczowych kompetencji dla menedżera.

Otaczająca nas rzeczywistość powoduje, że wiele organizacji poszło w kierunku zmiany. Dostosowując się zwinnie i elastycznie do otaczających warunków, wiele firm wprowadza nowe rozwiązania, produkty odnosząc spektakularne sukcesy. Wyniki na koncie „się zgadzają”, natomiast wewnętrznie pojawia się coraz więcej frustracji, rywalizacji, niejasnych sytuacji.

Ludzie zaczynają czuć zmianę, jednak nie są w stanie rosnąć tak szybko jak organizacja. To powoduje opór, nie chcą się zmieniać, bo przecież obawiają tego, że popsują to, co mieli wcześniej, boją się zmiany w relacjach, efektywności. Często menedżerowie słyszą: zawsze tak było i było dobrze, to dlaczego teraz musimy robić coś inaczej?.

To powoduje, że po obu stronach jest „niewygodnie”, co skutkuje niezrealizowanymi zadaniami, spadkiem efektywności, bardzo często konfliktami. Organizacja zamiast rosnąć i wzrastać, tak naprawdę się cofa.

Tymczasem, żeby zapewnić wzrost strategiczny i finansowy organizacji, warto zaplanować wsparcie menedżerów w podnoszeniu ich umiejętności świadomego przywództwa. Po to, aby razem ze strategią i kompetencjami twardymi wzmacniać świadomość liderską i zespołów.

„Większość organizacji przywiązuje znacznie większą wagę do strategii i realizacji, niż do tego, co czują i myślą ich pracownicy, gdy proszeni są o dokonanie transformacji. Opór, zwłaszcza gdy jest pasywny, niewidzialny i nieświadomy, może zniweczyć nawet najlepszą strategię.”

Harvard Business Review Leaders Focus Too Much on Changing Policies, and Not Enough on Changing Minds

PROWADZĄCA WEBINAR: Agnieszka Mazur

Ponad 17 lat zarządzała międzynarodowymi zespołami prowadząc z dużym sukcesem projekty biznesowe.

Uczestniczyła w tworzeniu i re-organizacji działów na poziomie międzynarodowym pracując z przedstawicielami różnych kultur, różnych pokoleń i różnych stylów osobowości, stawiając równocześnie na wykorzystanie mocnych stron i budowanie zespołów w oparciu o ich wewnętrzny potencjał.

Przeprowadzała przez zmiany organizacyjne zespoły na poziomie lokalnym i międzynarodowym.