Jak się uczyć, żeby się nauczyć

 

…i chcieć się nadal UCZYĆ?

12 sierpnia | czwartek  | godz. 9:30
BEZPŁATNY WEBINAR AGNIESZKI MAZUR!

  • Poznaj kluczowe elementy w edukacji, które prowadzą do osiągania rezultatów.
  • Dowiedz się, jak się uczyć, żeby się nauczyć mieć satysfakcję, nadążać za zmianami i przestać się ich bać.
  • Odkryj mentalne aspekty procesu uczenia się, czyli jak uczy się nasz mózg.
  • Zbuduj długotrwały proces uczenia się u siebie i w zespołach.
  • Stwórz warunki sprzyjające do rozwoju dla siebie i dla innych.
  • Dowiedz się, czym różni się uczenie dla zdobywania wiedzy od uczenia dla wzrostu.

„Niepiśmienni w XXI wieku nie będą ci, którzy nie potrafią czytać i pisać, ale ci, którzy nie mogą się uczyć, oduczać się i uczyć na nowo”

– Alvin Toffler, futurysta i filozof

Badania futurologów i ekonomistów są bardzo zbieżne co do analiz i przewidywań dotyczących kompetencji przyszłości. Jak pisze Światowe forum Ekonomiczne, już w 2022 powstanie prawie 133 milionów stanowisk pracy. Rozwój i zmiany są nieuchronne i chociaż nie jest pewne, jakie to będą stanowiska i jakie kierunki kompetencji twardych będą pożądane, jedno jest pewne: jedyną pewną umiejętnością dzisiaj jest efektywne uczenie się.

Jednocześnie coraz częściej ludzie uczestniczą w szkoleniach, a rezultaty nie są widoczne. Pojawia się opór przed zdobywaniem wiedzy. Słyszy się nawet często stawianą tezę: szkolenia nie działają.   

Z drugiej strony te nieustanne i dynamiczne zmiany powodują, że jesteśmy zmęczeni nowymi obszarami do przyswojenia. Pojawiają się komentarze: ileż ja mam się uczyć, szkołę już dawno mam za sobą, albo: ja już tyle w życiu doświadczyłem, wszystko wiem.

 

Jak zatem zapraszać do uczenia się, kiedy pojawia się opór lub efekty nie są satysfakcjonujące?

Jakie systemy powinniśmy wypracować u siebie, aby być gotowym na ciągłe zdobywanie wiedzy, żyć i pracować w zgodzie ze zmieniającymi się trendami i równocześnie być gotowym na ciągłe zdobywanie wiedzy?

Jak wzbudzać ciekawość zdobywania wiedzy, aby długoterminowo przynosiła ona rezultaty i satysfakcję z rozwoju?

PROWADZĄCA WEBINAR: AGNIESZKA MAZUR

Z wykształcenia chemik, z pasji lider, menedżer, a obecnie trener i mentor. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w firmie z branży FMCG – najpierw kierując działem jakości, wdrażając razem ze zmotywowanym zespołem systemy jakości BRC, IFS oraz regularnie audytując dostawców i będąc regularnie audytowanym przez sieci handlowe.

Dzisiaj dzieli się swoim doświadczeniem biznesowym, łącząc je z narzędziami treningu mentalnego.

Swoją ofertę kieruje do liderów, menedżerów którzy na pierwszym miejscu stawiają człowieka, bo ja stawiam na indywidualność każdego człowieka.